بودجه بندی ادبیات

بودجه بندی ادبیات کنکور نظام جدید (کاملترین بررسی)

بودجه بندی دروس کنکور برای دانش آموزان و داوطلبان کنکوری که به دنبال کسب بهترین رتبه و نتایج هستند، بسیار حائز اهمیت می باشد. زیرا از این طریق می توانند با شناسایی مباحث و بخش های مهم کنکوری به مطالعه بیشتر آنها بپردازند، و در روز کنکور نیز به راحتی به سوالات این مباحث پاسخ دهند. به این خاطر ما در این بخش از سایت رسمی حرف آخر به بررسی موضوع بودجه بندی ادبیات کنکور خواهیم پرداخت. تا با این مقاله علاوه بر معرفی دقیق ادبیات و مباحث آن بتوانیم اطلاعات دقیقی را در مورد تعداد سوال و همچنین ضریب ادبیات در اختیار شما دانش آموزان کنکوری قرار دهیم.

بودجه بندی ادبیات در کنکور

یکی از دروس بسیار مهم کنکوری ادبیات می باشد، که به عنوان یکی از دروس عمومی و مشترک در بین رشته ریاضی ، رشته تجربی و رشته انسانی شناخته می شود. ادبیات از مباحث و بخش های متعددی تشکیل شده است که هر کدام از این مباحث دارای خصوصیات و ویژگی های بسیار خاصی می باشند. همچنین هر کدام از بخش ها و مطالب ادبیات در کنکور سراسری دارای تعداد سوال مشخصی می باشد. به این خاطر ما در این مقاله سعی داریم که علاوه بر معرفی کامل این درس به بررسی بودجه بندی ادبیات در کنکور سراسری نیز بپردازیم تا اطلاعات جامعی را در این باره در اختیار شما قرار دهیم.

همانطور که اطلاع دارید یکی از دروس بسیار مهم برای کسب رتبه و موفقیت در کنکور ادبیات می باشد. به همین خاطر شناخت دقیق مباحث این درس و بخش هایی که از آن تست های زیادی طراحی می شود از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. به این خاطر ما در ادامه به صورت کاملا اختصاصی و جامع درس ادبیات در کنکور نظام جدید را مورد بررسی قرار خواهیم داد، تا اطلاعات جامعی را در اختیار شما قرار دهیم.

اهمیت ادبیات در کنکور

در کنکور همواره دروسی وجود دارند که شما می توانید با پاسخگویی به درصد بالایی از سوالات آنها، موفقیت خود را تضمین کنید. ادبیات به عنوان یکی از دروس عمومی کنکور و با داشتن ضریب 4 به عنوان یکی از دروس رتبه آور در رشته های مختلف شناخته می شود. به این خاطر اگر شما به دنبال کسب بهترین نتایج ممکن در کنکور هستید باید به این درس بسیار توجه کنید، تا از این طریق بتوانید در رشته و دانشگاه مد نظر خود قبول شوید.

برای اطلاع از جزئیات مربوط به پکیج انسانی حرف آخر شامل دروس عمومی وارد شوید.

بررسی بودجه بندی کنکور توسط میلاد قربانی

تعداد سوالات ادبیات در کنکور سراسری

قبل از اینکه ما به بررسی بودجه بندی ادبیات کنکور نظام جدید بپردازیم، اطلاعاتی درباره تعداد سوالات و مباحث مختلف این درس در اختیار شما قرار خواهیم داد. تا از این طریق بتوانیم شما دانش آموزانی که قصد دارید به درصد بالایی از سوالات ادبیات پاسخ دهید، را بیشتر با این درس و چگونگی سوالات آن آشنا کنیم. به این خاطر ما در ادامه تعداد سوالات و همچنین مدت پاسخگویی به هر سوال ادبیات در کنکور را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 • تعداد سوالات ادبیات در کنکور: 25 سوال و تست 
 • ضریب درس ادبیات: ضریب 4 
 • شماره گذاری سوالات: در دفترچه عمومی بین سوال 1 تا 25 قرار دارد 
 • مدت زمان پاسخگویی به 25 سوال ادبیات: 25 دقیقه
 • مدت پاسخگویی به هر سوال ادبیات: کمتر از 42 ثانیه 
 • منابع ادبیات در کنکور: کتاب دهم، یازدهم و دوازدهم ادبیات 

منابع ادبیات در کنکور

اطلاع داشتن از منابعی که قرار است سوالات کنکوری بر اساس آنها طراحی شود بسیار مهم است. به این خاطر شما باید بدانید که منابع درس ادبیات در کنکور سراسری نظام جدید از کتب ادبیات سال دهم، یازدهم و دوازدهم می باشد. به این خاطر شما باید برای کسب بهترین نتایج ممکن به مطالعه این کتاب های بپردازید. البته شما می توانید با تهیه پکیج کامل ادبیات حرف آخر به بهترین شکل ممکن این درس را یاد بگیرید، و در کنکور نیز به تعداد زیادی از سوالات این درس پاسخ دهید.

مباحث مختلف ادبیات در کنکور نظام جدید

همانطور که شاید اطلاع داشته باشید، ادبیات از پنج مبحث و بخش کاملا متفاوت تشکیل شده است. که هر کدام از این مباحث دارای خصوصیات و ویژگی های تدریسی خاصی می باشند. همچنین باید توجه داشت که در کنکور سراسری طراحان کنکوری بر اساس بودجه بندی که از قبل تعیین شده است، از هر مبحث تعداد سوال مشخصی را طرح می کنند. به این خاطر ما در ادامه به معرفی تمامی مباحث ادبیات خواهیم پرداخت، تا شما را بیشتر با بخش های این کتاب درسی آشنا کنیم.

 • قرابت معنایی
 • تاریخ ادبیات
 • زبان فارسی
 • املا و واژگان
 • آرایه های ادبی

بودجه بندی ادبیات در کنکور سراسری

شما با اطلاع از بودجه بندی ادبیات در کنکور می توانی اطلاعات بسیار خوبی را در رابطه با مباحث و بخش های مهم این درس به دست بیاورید. و با شناخت مباحثی که سوالات بیشتری از ان طراحی می شود، و مطالعه بیشتر این مباحث به درصد بسیار خوبی دست پیدا کنید. البته ما در ادامه به صورت کامل بودجه بندی کنکور ادبیات نظام جدید را مورد بررسی قرار خواهیم داد، تا از این طریق بتوانیم اطلاعات بسیار خوب و جامعی را به شما عزیزان دانش آموز عرضه کنیم.

 • واژگان و املا ادبیات 6 سوال
 • قرابت معنایی 9 سوال
 • تاریخ ادبیات 1 سوال
 • آرایه های ادبی 4 سوال
 • زبان فارسی 5 سوال

البته ما در ادامه به صورت تکمیلی و جامع تمامی این مباحث را نیز بررسی خواهیم کرد، تا شما بهتر با این مباحث در کنکور آشنا شوید.

بودجه بندی واژگان و املا در ادبیات کنکور

یکی از مباحث و بخش های مهم ادبیات در کنکور واژگان و املا لغات مختلف می باشد. که این بخش در کنکور دارای 6 سوال می باشد، که شما می توانید با پاسخگویی به سوالات این بخش به راحتی به یک تراز 24 درصدی دست پیدا کنید. البته باید توجه داشته باشید که 3 سوال این بخش متعلق به واژگان ادبیات و 3 سوال دیگران متعلق به لغات ادبیات می باشد. به این خاطر شما می توانید با توجه به این بخش به درصد خوبی از سوالات این درس پاسخ دهید.

بودجه بندی قرابت معنایی در ادبیات کنکور

یکی از مباحث بسیار مهمی که شما باید در بودجه بندی کنکور به آن توجه داشته باشید، بخش قرابت معنایی می باشد. این بخش در کنکور شامل 9 سوال می باشد که شما با پاسخگویی به تمامی این سوالات می توانید به تراز 36 درصد از ادبیات دست پیدا کنید. به این خاطر اگر شما به دنبال موفقیت در کنکور هستید باید به صورت ویژه بخش قرابت معنایی را مطالعه کنید.

بودجه بندی تاریخ ادبیات در کنکور

تاریخ ادبیات را می توان یکی از بخش های نسبتا راحت دانست، که از آن 1 سوال طراحی خواهد شد. که شما با پاسخگویی به این سوال می توانید به تراز 4 درصدی دست پیدا کنید. بعضی از دانش آموزان فکر می کنند که وقت گذاشتن برای مطالعه این مبحث وقت تلفی می باشد. اما شما باید توجه داشته باشید که این یک سوال نیز می تواند نقش بسیار پر رنگی در موفقیت شما داشته باشد.

بودجه بندی زبان فارسی در ادبیات

یکی از مباحث مهمی ادبیات در کنکور سراسری، بخش زبان فارسی می باشد. که شما می توانید با پاسخگویی به سوالات این بخش به درصد بسیار خوبی در کنکور دست پیدا کنید. این بخش در کنکور دارای تعداد 5 سوال می باشد که شما با پاسخگویی به این سوالات می توانید به یک تراز 20 درصدی دست پیدا کنید. شما با پاسخگویی به سوالات این بخش دیگر نگرانی بابت قبولی در دانشگاه و رشته های معتبر را نخواهید داشت.

بودجه بندی آرایه های ادبی در کنکور سراسری

آرایه های ادبی در کنکور سراسری دارای 4 سوال می باشد، که شما با پاسخگویی به این تعداد سوال می توانید به یک تراز 16 درصدی دست پیدا کنید. این بخش بسیار آسان است و شما می توانید با به کارگیری مقداری تمرکز و دقت به راحتی بخش آرایه های ادبی را یاد بگیرید، و در کنکور به هر نوع سوالی پاسخ دهید.

بودجه بندی ادبیات کنکور

چگونگی مطالعه ادبیات برای کنکور

یکی از سوالات بسیار مهمی که درباره ادبیات پرسیده می شود، این مسئله است که چگونه دانش آموزان به مطالعه ادبیات بپردازند. در این میان باید بگوییم که شما برای مطالعه مباحث مختلف ادبیات باید از یک اولویت بندی خاص استفاده کنید. به این صورت که مباحثی که دارای تعداد سوالات زیادی هستند را در اولویت بندی خود قرار دهید، تا از این طریق بتوانید به راحتی ادبیات را مطالعه کنید. البته ما در ادامه به معرفی اولویت مطالعه مباحث ادبیات را معرفی خواهیم کرد، تا شما بتوانید برای یادگیری این درس از این اولویت بندی استفاده کنید.

 • قرابت معنایی
 • واژگان و املا
 • زبان فارسی
 • آرایه های ادبی
 • تاریخ ادبیات

چگونگی چیدمان سوالات ادبیات در کنکور

در کنکور سوالات کنکور بر اساس یک نوع چیدمان از پیش تعیین شده در کنار یک قرار گرفته اند. که شما برای کسب نتایج بهتر باید این چیدمان را بشناسید، تا با برخورد با این سوالات دچار مشکل نشوید. به این خاطر ما برای بالا بردن اطلاعات کنکوری شما چیدمان سوالات ادبیات در کنکور را مورد بررسی دقیق قرار خواهیم داد.

 • لغات 3 سوال
 • املا 3 سوال
 • تاریخ ادبیات 1 سوال
 • آرایه های ادبی 4 سوال
 • زبان فارسی 5 سوال
 • قرابت معنایی 9 سوال

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت ادبیات و به طور کلی مشاهده لیست قیمت محصولات حرف آخر نظام جدید می توانید وارد لینک مشخص شده شوید.

مباحث مهم و راحت در ادبیات

در تمامی دروس کنکوری مباحثی وجود دارند که نسبت به سایر مباحث از اهمیت بیشتری برخوردار هستند. و مباحثی نیز وجود دارند که نسبت به سایر مباحث راحت تر به نظر می رسند. به این خاطر باید به شما بگوییم که در ادبیات مباحث قرابت معنایی و واژگان و املا نسبت به سایر مباحث کنکوری مهم تر می باشند. و شما می توانید با پاسخگویی به سوالات این بخش به درصد قابل توجهی در ادبیات دست پیدا کنید. در این میان مبحث تاریخ ادبیات نیز با داشتن یک سوال به عنوان راحت ترین بخش ادبیات شناخته می شود.

در این مقاله بودجه بندی کنکوری ادبیات نظام جدید به صورت کامل به بررسی این درس و تمام مباحث ان پرداختیم. تا از این طریق اطلاعات بسیار جامعی را در اختیار دانش آموزان کنکوری قرار دهیم. و آنان بتوانند با استفاده از این اطلاعات به بهترین شکل به طالع مباحث مختلف ادبیات بپردازند.

برای دریافت مشاوره از مشاوران ما جهت خرید پکیج ها وارد بخش شماره تماس موسسه حرف آخر مراجعه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *