بودجه بندی دین و زندگی

بودجه بندی دین و زندگی کنکور سال 1400 (بررسی کامل)

بودجه بندی دین و زندگی در کنکور 1400 یکی دیگر از مقالات و موضوعات مرتبط با بودجه بندی کنکور سراسری می باشد، که ما در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت. در کنکور سراسری و در رشته های مختلف همواره دروسی وجود دارند، که نقش بسیار پر رنگی را در کسب نتیجه و رتبه بازی می کنند. به همین خاطر شناخت این دروس و مطالعه صحیح مباحث آن برای دانش آموزان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در این میان دین و زندگی به عنوان یکی از دروس عمومی و مشترک در بین تمامی رشته ها شناخته می شود، که نقش بسیار زیادی در کسب نتیجه داوطلبان کنکوری دارد. به این خاطر ما در این بخش از سایت حرف آخر به ارائه اطلاعاتی درباره بودجه بندی دینی در کنکور سراسری خواهیم پرداخت، تا اطلاعات جامعی را در اختیار شما قرار دهیم.

بودجه بندی دینی در کنکور 1400

برای موفقیت در کنکور دانش آموزان و داوطلبان عزیز باید اطلاعات درست و بسیار کاملی را در دست داشته باشند، تا بر اساس این اطلاعات بتوانند خود را برای کنکور سراسری آماده کنند. به این خاطر یکی از اطلاعات لازم و بسیار ضروری برای دانش آموزان کنکوری اطلاع از بودجه بندی دروس مختلف و همچنین ضرایب دروس کنکوری می باشد. زیرا شما با این اطلاعات قادر خواهید بود زمان مناسب را برای مطالعه هر درس کنکوری انتخاب کنید. و همچنین با دانستن بودجه بندی دروس مختلف به مطالعه بهتر و دقیق تر مباحث مهم و تست خیز کنکوری بپردازید، و با این اطلاعات به نتایج دلخواه خود در کنکور سراسری دست پیدا کنید.

به این خاطر ما در ادامه این مطلب به بررسی دقیق و جامع موضوع بودجه بندی دینی در کنکور خواهیم پرداخت. تا از این طریق بتوانیم اطلاعات خوبی را درباره دین و زندگی و همچنین مباحث مهم و پر تکرار کنکوری در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که اطلاع دارید دینی از چند بخش متن کتاب، آیات و روایات و اشعار و احادیث تشکیل شده است. که هر کدام از این مباحث تعدادی از سوالات کنکوری را به خود اختصاص داده اند. که شما با دانستن اطلاعات کاملی درباره بودجه بندی دین و زندگی می توانید، به صورت صحیح به مطالعه و یادگیری این مباحث بپردازید.

بودجه بندی دین و زندگی و نقش آن در کنکور سراسری

دینی به عنوان یکی از دروس عمومی و مشترک در بین تمامی رشته های کنکوری مانند رشته تجربی، ریاضی و انسانی شناخته می شود. این درس از مباحث و منابع کنکوری بسیار متفاوتی تشکیل شده است، که هر کدام از آنها در کنکور دارای تعداد سوال مشخصی هستند. به این خاطر دانستن بودجه بندی دینی می تواند تاثیر بسیار زیادی در نتیجه شما داشته باشد. شما اگر به دنبال موفقیت در کنکور و قبولی در بهترین دانشگاه ها و رشته های کشور هستید، باید با دقت بیشتری به مطالعه دروس عمومی و دین و زندگی بپردازید.

دین و زندگی همانطور که می دانید از چند منبع مختلف تشکیل شده است، که طراحان سوالات کنکور برای طراحی سوالات کنکور از این منابع استفاده می کنند. البته در چندین سال اخیر شکل سوالات کنکوری از ساده به شکل شمایل ترکیبی و سخت تغییر شکل داده اند. به این خاطر اگر شما به دنبال کسب موفقیت و قبولی در بهترین رشته ها هستید باید به مطالعه دقیق و بهتر این درس بپردازید. در حال حاضر نیز بهترین محصول و پکیج آموزشی که شما می توانید، با استفاده از آن دینی را یاد بگیرید دین و زندگی حرف آخر علیرضا یوسفیان پور می باشد.  زیرا با این محصول قادر هستید مباحث دینی را به خوبی یاد بگیرید، و در روز کنکور نیز به راحتی به هر نوع سوال سخت و ترکیبی پاسخ دهید.

بررسی کامل بودجه بندی درس دین و زندگی

تعداد سوالات دینی در کنکور سراسری

در این بخش ما تمامی اطلاعات مربوط به تعداد سوالات دین و زندگی در کنکور را مورد بررسی قرار خواهیم داد. تا از این طریق بتوانیم اطلاعات جامعی را درباره تعداد سوالات و همچنین زمان مناسب پاسخگویی به این سوالات را در اختیار شما قرار دهیم. و شما از این طریق بتوانید با مدیریت زمان خود در کنکور به راحتی به نتایج مورد نظر خود دست پیدا کنید. شما با داشتن این اطلاعات می توانید به صورت بهتر و دقیق تر با این درس و همچنین چگونگی پاسخگویی به سوالات آن آشنا شوید.

ضریب سوالات دینی و زندگی در کنکور: ضریب 3

تعداد سوالات دینی در کنکور: 25 سوال

ترتیب سوالات دین و زندگی در دفترچه عمومی: سوال 51 الی 75

زمان پاسخگویی به تمامی سوالات این درس: 17 دقیقه

زمان مناسب برای پاسخگویی به هر سوال کنکوری دینی: 40 ثانیه

منابع طراحی سوالات دینی در کنکور

منابع اصلی دین و زندگی در کنکور همان مباحثی می باشد که طراحان سوالات از آنها استفاده می کنند. به این خاطر شما می توانید با مطالعه این منابع به راحتی در کنکور به نتایج مورد نظر خود دست پیدا کنید. در این میان منابع اصلی کنکور درس دینی کتب مربوط به سال دهم، یازدهم و دوازدهم دین و زندگی می باشد. که شما می توانید با مطالعه این کتب مباحث و بخش های مختلف را یاد بگیرید، و به بهترین نحو ممکن خود را برای کنکور سراسری آماده کنید.

لازم است بدانید که می توانید اطلاعاتی در رابطه با استاد علیرضا یوسفیان پور مدرس دین و زندگی حرف آخر نیز بدست بیاورید.

بودجه بندی دینی کنکور سراسری

همانطور که اطلاع دارید هر درس در کنکور سراسری دارای بودجه بندی خاصی می باشد. به این صورت که هر کدام از مباحث و موضوعات کنکوری دارای تعداد سوال مشخصی هستند. و شما با دانستن بودجه بندی و ضرایب دروس مختلف قادر خواهید بود تا با برنامه دقیق تر به مطالعه و یادگیری دروس مختلف بپردازید. و از این طریق به نتایج و اهداف مورد نظر خود در کنکور به راحتی دست پیدا کنید. به این خاطر ما در ادامه مباحث مختلف دین رو را مورد بررسی قرار خواهیم داد، تا یک بودجه بندی دقیق را از دینی در اختیار شما قرار دهیم.

 • دین و زندگی سال دهم 9 سوال
 • دین و زندگی سال یازدهم 8 سوال
 • دین و زندگی سال دوازدهم 8 سوال

البته باید در نظر داشت که این منابع نیز از مباحث مختلفی تشکیل شده اند، که هر کدام از این مباحث نیز در کنکور دارای تعداد سوالات مشخصی هستند. به این صورت که آیات و روایات دینی دارای 11 سوال، متن درسی دارای 9 سوال و اشعار و احادیث دارای 5 سوال در سه کتب درسی هستند.

بودجه بندی دین و زندگی سال دهم کنکور

دین و زندگی سال دهم یکی از مهمترین منابع طراحی سوالات کنکور به شمار می رود، به این خاطر اگر شما به دنبال کسب بهترین نتایج هستید باید با دقت بیشتری به این درس توجه داشته باشید. دینی سال دهم در کنکور دارای 9 سوال می باشد، که شما با پاسخگویی به این سوالات قادر خواهید بود تا به ترازی 36 درصدی دست پیدا کنید. البته شما اگر به دنبال موفقیت هستید، باید تمامی دروس مربوط به این کتاب را به صورت صحیح و دقیق مطالعه کنید که ما در ادامه به معرفی دروس مربوط به سال دهم خواهیم پرداخت.

 • درس اول: هدف زندگی
 • درس دوم: پر پرواز
 • درس سوم: پنجره‌ای به روشنایی
 • درس چهارم: آینده روشن
 • درس پنجم: منزلگاه بعد
 • درس ششم: واقعه بزرگ
 • درس هفتم: فرجام کار
 • درس هشتم: آهنگ سفر
 • درس نهم: دوستی با خدا
 • درس دهم: یاری از نماز و روزه
 • درس یازدهم: فضیلت آراستگی
 • درس دوازدهم: زیبایی پوشیدگی

بودجه بندی دین و زندگی یازدهم در کنکور سراسری

دین و زندگی سال یازدهم نیز یکی از منابع مهمی می باشد، که طراحان سوالات کنکور بسیار به آن توجه می کنند. دینی سال یازدهم در کنکور سراسری دارای 8 سوال مهم می باشد که شما با پاسخگویی به این سوالات می توانید به تراز 32 درصدی دست پیدا کنید. و دیگر مشکل بابت انتخاب رشته و قبولی در رشته های مختلف نداشته باشید. البته ما در ادامه مباحث مهم دینی یازدهم را معرفی خواهیم کرد، تا شما بیشتر با این درس آشنا شوید:

 • بخش اول: تفکر و اندیشه
 • بخش دوم: در مسیر

باید توجه داشته باشید که این مباحث و بخش ها هر کدام از دروس مختلفی تشکیل شده اند، که شما با مطالعه و یادگیری آنها می توانید به تمامی سوالات این بخش در کنکور پاسخ دهید، و نتایج مورد نظر خود را کسب کنید.

اگر با موسسه ما آشنا باشید ، بی شک می دانید که پروژه 6040 حرف آخر شامل پکیج دینی و سایر دروس کنکور که جمعا 8 درس است می باشد. برای مشاهده توضیحات درباره 6040 می توانید وارد صفحه آن در سایت رسمی ما شوید.

بودجه بندی دین و زندگی دوازدهم کنکور

یکی از کتب درسی که دانش آموزان باید به ان توجه داشته باشند، دینی سال دوازدهم می باشد. به این صورت که شما با مطالعه دین و زندگی سال دوازدهم قادر هستید به 8 سوال از سوالات کنکور پاسخ دهید و به یک تراز 32 درصدی دست پیدا کنید.  البته باید توجه داشته باشید که شما برای پاسخگویی به این سوالات باید به مطالعه دقیق و جامع تمامی دروس این کتاب بپردازید، تا دیگر مشکلی بابت پاسخگویی به آنها نداشته باشید.

بودجه بندی دینی کنکور

مباحث مختلف در بودجه بندی دین و زندگی کنکور

همانطور که گفتیم دین و زندگی در کنکور از مباحث مختلفی تشکیل شده است، که هر کدام از آنها دارای تعداد سوالات مشخصی هستند. در ادامه برای آشنایی بیشتر شما عزیزان ما به معرفی و تحلیل سوالات مربوط به هر مبحث کنکوری دینی خواهیم پرداخت تا اطلاعات بسیار خوب و کاملی را در اختیار شما قرار دهیم.

 • بخش آیات و روایات
 • بخش متن کتاب
 • مبحث اشعار و احادیث

بودجه بندی آیات و روایات دینی در کنکور

آیات و روایات یکی از مباحث کنکوری مشترک بین کتب درسی دینی می باشد. به این صورت که از بخش آیات و روایات در کنکور 11 سوال مطرح خواهد شد، که شما با پاسخگویی به این سوالات می توانید به تراز 44 درصدی دست پیدا کنید. به این دلیل ما به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم که برای موفقیت در کنکور به این بخش توجه داشته باشید، و نتایج خوبی را به دست بیاورید.

بودجه بندی بخش متن کتاب دین و زندگی در کنکور سراسری

شما برای اینکه بتوانید به درصد بالایی از سوالات دینی پاسخ دهید، باید به خوبی متن کتب های درسی را مطالعه کنید. در کنکور سراسری بخش متن کتاب دین و زندگی دارای 9 سوال می باشد، که شما با پاسخگویی به آنها می توانید به 36 درصد از سوالات این درس پاسخ دهید. البته باید توجه داشته باشید که اغلب سوالات این بخش ترکیبی هستند و شما برای پاسخگویی به آنها باید بسیار دقت کنید.

بودجه بندی مبحث اشعار و احادیث دینی در کنکور سراسری

در میان متن کتاب و آیات کتاب موضوعاتی همچون اشعار و احادیث وجود دارد، که طراحان سوالات نیز به آنها توجه می کنند. این بخش نیز در کنکور شامل 5 سوال می باشد که شما با پاسخگویی به آنها می توانید به تراز 20 درصدی دست پیدا کنید. البته توجه داشته باشید که اگر شما به دنبال کسب موفقیت و بهترین نتایج هستید، باید این بخش را با دقت بیشتری مطالعه کنید.

چگونه دینی را برای کنکور مطالعه کنیم؟

دینی یکی از دروس مهم کنکوری به شمار می رود، که شما برای یادگیری و مطالعه آن باید بسیار دقت کنید. هر کدام از مباحث و بخش های این درس نیازمند یک روش خاص آموزشی می باشد، تا شما با این روش بتوانید این مبحث را یاد بگیرید، و خود را برای پاسخگویی به هر سوالی آماده کنید. شما با استفاده از محصولات دینی حرف آخر قادر خواهید بود با استفاده از 14 الگوی جامع هر نوع مبحثی را در زمان کوتاهی یاد بگیرید، و در کنکور به درصد بالایی نیز دست پیدا کنید. به این خاطر شما با استفاده از این محصولات می توانید موفقیت خود را در کنکور تضمین کنید، و دیگر نگرانی از بابت عدم موفقیت خود نداشته باشید.

برای مشاهده کامل لیست قیمت محصولات حرف آخر در سایت رسمی می توانید از طریق دسترسی ایجاد شده اطلاعات لازم را بدست بیاورید. توجه داشته باشید که می توانید برای دریافت قیمت دین و زندگی یوسفیان پور می توانید با مشاور حرف آخر میلاد قربانی در ارتباط باشید.

مباحث مهم و تست خیز دینی در کنکور سراسری

در کنکور سراسری و در درس دینی همیشه مباحثی وجود دارند، که بیشتر از سایر مباحث از آنها سوال کنکوری مطرح شده است. به این خاطر در این بخش به معرفی مباحث و دروس تست خیز دینی در کنکور خواهیم پرداخت، تا شما با شناخت این مباحث و مطالعه بیشتر آنها بتوانید در کنکور به نتایج دلخواه و مورد نظر خود دست پیدا کنید. به این خاطر در این بخش ما مباحث پر تکرار دینی در کنکور چند سال اخیر را معرفی و مورد بررسی قرار خواهیم داد:

 • دین و زندگی سال دهم: درس 11، درس 3، درس 5، درس 6 و درس 8 این دروس بیشتر سوالات کنکوری در خود جای داده اند.
 • دین و زندگی سال یازدهم: درس 5، درس 2، درس 1، درس 10، درس 4 و درس 8
 • دین و زندگی سال دوازدهم: درس 5، درس 4، درس 3 و درس 8

در این مقاله بودجه بندی دینی کنکور 1400  و 1401 به صورت کامل و دقیق ما مباحث و بخش های مختلف این درس را مورد بررسی قرار دادیم. تا از این طریق بتوانیم اطلاعات بسیار خوب و دقیقی را در اختیار دانش آموزان و داوطلبان کنکوری که به دنبال موفقیت در کنکور هستند، قرار دهیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *